Підпишись та отримай -10% на перше замовлення

Раціональне споживання: як робити покупки без шкоди для гаманця і планети

Спонтанні покупки, fast fashion, одяг низької якості, трендові речі на один раз - все це призводить до скупчення речей в гардеробі, а слідом і на планеті.

Індустрія моди приносить чимало проблем екології (другий забруднювач за кількістю викидів): гіперспоживання води, використання хімікатів при виробництві, відходи і мільйони тонн викинутого одягу. Але важливо це усвідомити, почати з себе, підходити усвідомлено до шопінгу, відмовитися від непотрібних спроб і жити з планетою дружно. Які кроки зробити і на що звернути увагу - в нашій статті.

відповідальне споживання це

Правила усвідомленого споживача, або Як не образити себе і природу

  • Не бійся вантажних магазинів і секонд-хендів. Дуже часто там можна знайти щось супер круте і відповідне твоєму гардеробу.
  • Віддавай речі на переробку, даруй друзям або продавай. Пам'ятай правило: кожна річ має право на другий шанс. Надягнуте один раз плаття може тобі більше не знадобитися, а ось для кого-то стане справжньою знахідкою.
  • Не роби емоційні покупки. Коли сумно, хочеться не тільки з'їсти шоколадку, але і відправитися на шопінг. В такому стані є ризик купити щось явно далеке від твого звичного стилю.
  • Купуй якісний одяг. Одні якісні джинси замінять кілька дешевших пар. Тому думай про правильні вкладеннях і одночасно піклуйся про природу.
  • Вибирай cruelty free одяг (рух за права тварин), роблячи ставку на бренди, котрі не шкодять фауні. 

що таке відповідальне споживання

Тепер давай розбиратися, що таке раціональне споживання і чому чергова покупка не завжди зробить нас щасливішими.

Ми дбаємо не тільки про ваш гардероб, а й про ваш гаманець

-40%
Куртка Work Jaket Indigo
1740 ₴
2900 ₴
-20%
Шорти Mom Gray Drop 22'
1760 ₴
2200 ₴
-20%
Шорти Base Light Drop 22'
1760 ₴
2200 ₴

Раціональне споживання: що це таке і чому варто приділити йому особливу увагу

Багато хто чув про усвідомлене споживання, але у раціонального є своє окреме визначення. Якщо в першому випадку акцент робить на турботу про планету, то раціональне споживання зосереджено більше на фінансову сторону.

Поруч з раціональним існує відповідальне споживання. Це здоровий підхід до вибору одягу, відмова від зайвих, необдуманих покупок. До речі, теж з турботою про планету і власний гаманець. Зараз розберемося, як зібрати гардероб, щоб не відмовити собі в бажаннях, але при цьому і подбати про навколишній світ.

рациональное потребление что это такое

Відповідальне споживання - це необхідність, а не просто тренд

У книзі Happy Money психолог і професор University of British Columbia Елізабет Данн і професор Harvard Business School Майкла Нортона довели, що скупчення речей не робить нас щасливими. Гроші мають властивість дарувати нам радість, але не обов'язково за рахунок покупок. Хорошим вкладенням можуть стати враження і емоції. Але поки повернемося до гардеробу і дізнаємося, що таке відповідальне споживання.

По-перше, це вдумливий підхід до покупок. Ніякої спонтанності і ще одного плаття, коли сумно. По-друге, це турбота про планету в цілому. Тільки уяви: відмова від однієї неякісної футболки може допомогти всьому населенню (здорово, якщо кожен буде думати про це).

ответственное потребление

Як же стати на шлях усвідомленого споживача і не набувати зайве?

Крок 1. Розбери гардероб. Визначся з капсулою, яку ти носиш постійно. Це твоя "робоча" база. Ті речі, які не носиш, але вони виглядають відмінно, чекає різна доля. По-перше, можна подарувати. По-друге, продати або віднести до притулків.

Крок 2. Навчися говорити "ні" імпульсивному шопінгу. Перед тим як купити нову річ, запитай себе: підходить вона під твій стиль чи ні, чи поєднується з іншими речами, чи буде радувати тебе не один сезон.

Крок 3. Покупай якісний одяг. Це допоможе уникнути захаращення, частого викидання одягу, а внаслідок її спалювання.

круелті фрі

Наприклад, джинси minnim можуть служити цілих 8 сезонів. Це означає, що одна пара буде функціонувати в гардеробі цілих 2 роки, а може і довше. На відміну від багатьох речей з мас-маркету, які часто проживають всього лише одну весну.

Раціональне споживання ресурсів - це не тільки про одяг і моду. Це і про закритий кран під час чищення зубів, про збереження електроенергії та якісні речі. Перейти на світлу усвідомлену сторону не складно. Почни, наприклад, зі складання шопінг-листа, в якому будуть тільки потрібні речі і зроби ставку на якісні джинси, тоді точно вибір буде правильним.


Катерина Ліпчина, fan of denim

Схожі новини
25 Січня ‘21
Тренд на усвідомлену моду: 5 порад, як екологічно вибирати речі в 2023
Sustainable fashion, slow fashion, circular fashion - тобі не обов'язково знати всі ці терміни, щоб усвідомлено підходити до вибору одягу. З'явився один великий тренд на «усвідомленість», який розвива
Читати
11 Травня ‘21
Що таке усвідомлене споживання - модний лікнеп
Не купувати зайве, вибирати якісне, відмовитися від імпульсивних покупок, бути дбайливою до планети. Якщо ти дотримуєшся цих правил, значить автоматично дотримуєшся усвідомленого споживання і отримуєш
Читати
24 Березня ‘21
Еко мода: що це таке і як стати усвідомленим споживачем
Якщо раніше поєднання "стійка мода" чи "еко мода" у багатьох викликали нерозуміння і подив, то зараз це одна з головних і необхідних особливостей fashion індустрії. Бренди більше піклуються про планет
Читати