Швидка доставка по Україна за 1-2 дні
Ваш кошик порожній!

Еко мода: що це таке і як стати усвідомленим споживачем

Якщо раніше поєднання "стійка мода" чи "еко мода" у багатьох викликали нерозуміння і подив, то зараз це одна з головних і необхідних особливостей fashion індустрії. Бренди більше піклуються про планету, відмовляються від використання натурального хутра, створюють колекції з перероблених тканин, популяризують ресайклінг і апсайклінг. Все це спрямовано на збереження ресурсів планети і турботу про навколишнє середовище. Усвідомлений підхід до моди лежить не тільки на плечах брендів, а й кожного споживача.

Пропонуємо детальніше розібратися, що таке еко мода і чому важливо бути усвідомленим вже сьогодні.

еко модаЯк просто і безболісно перейти на екологічне споживання

 1. Старайся споживати менше. Або як мінімум не купувати зайве.
 2. Використовуй речі довше. Для цього необхідно відразу купувати якісні речі не на один сезон, а відразу на кілька.
 3. По можливості віддавай речі на переробку. Або дай їм другий шанс - продай або подаруй.
 4. Відмовся від поліетилену і паперових пакетів, які лежать вдома. Знайди нову звичку - всюди брати з собою шопер.
 5. Складай шопінг-листи під час розпродажів і старайся утриматися від імпульсивних покупок.

еко мода для дітейЕко мода: одяг, яка не шкодить планеті

Зараз дуже популярно стійкий напрямок в світі моди. Бренди знаходять застосування переробленому пластику, використовують передові технології, ставлять цілі перейти на безвідходне виробництво, знаходять екологічні барвники і т.д. Суть Екомоди - дбайливо і з турботою ставитися до планети, цінувати її ресурси і відповідально підходити до виробництва одягу.

Поки на цей шлях стає не так багато брендів, але з кожним роком їх стає більше, що не може не радувати як окремих споживачів, так і планету в цілому.

Що стосується самих споживачів, то багатьом стає близький шопінг в вінтажних магазинах, на блошиних ринках або в секонд-хенді. Багато хто віддає речі на переробку чим допомагають скоротити кількість відходів і викинутого одягу.

Необов'язково бути завзятим еко-активістом, щоб проявити турботу до планети. Можна почати з найпростіших кроків, не переходячи до аскетизму і не відмовляючись від нових речей. Розповідаємо, як зробити це прямо зараз.

що таке екомодаОсновні правила екологічного споживання

 • Купуй якомога менше. Сім разів подумай - один раз купи. Це правило працює безпомилково. Перш ніж купити ще одну білу футболку низької якості або чергову сукню, яка не вийде далі шафи, подумай, чи так вони тобі потрібні.
 • Носи речі як можна довше. Щоб слідувати цим пунктом, необхідно спочатку купувати якісні речі. Так, ти зможеш не розлучатися з улюбленими джинсами цілих вісім сезонів, носити футболки не одне літо і не будеш відчувати провину за те, що знову викидаєш чергову річ.
 • Чи не викидай одяг. Плавно переходимо до наступного пункту. Намагайся максимально продовжити життя всім речам. Даруй, продавай, відправляй на утилізацію чи переробку. Сміттєвий контейнер - крайній захід для старих речей. Пам'ятай, що звідти вони відправляються на звалище, де проведуть ще кілька десятків років.
 • Полагодь те, що можна полагодити. Зламана блискавка або дірка - не привід прощатися з одягом. Віддай в ремонт, в хімчистку або в ательє, але постарайся зберегти життя речам.

екомода одяг

 • Відмовся від поліетилену. Питання: "Вам пакет потрібен?" повинен назавжди зникнути під впливом Екомоди. Шопер - твій кращий друг в поході за покупками: як за продуктами, так і за новим одягом. Тому носи його завжди з собою, і не погоджуйся на поліетилен.
 • Вибирай етичні бренди. Багато брендів не приховують своїх еко-намірів і сміливо про них заявляють. Хтось створює колекції з переробленої бавовни, а хтось із океанічного пластика. Стеж за новинами стійкої моди і пам'ятай про усвідомлений вибір.
 • Купуй одяг з натуральних тканин. Такі речі можуть коштувати дорожче, але і прослужать довше, і про планету подбають. Так що кожне вкладення в одяг з натуральних тканин проявляє твою турботу про екологію.
 • Розпродажі та знижки - не привід для імпульсивних покупок. Можна прагнути стати екологічним споживачем, але ціни під час розпродажів мають властивість багатьох перетворювати в шопоголіків. Щоб уникнути необдуманих покупок, складай шопінг-лист. Бажано включи туди одяг з натуральних тканин і базові речі, які ти будеш носити майже кожен день. Якраз під час розпродажу ті самі еко-речі, які коштують дорожче, можна придбати за приємною ціною. Користуйся моментом і не витрачай час і гроші на непотрібні речі.


Катерина Ліпчина, fan of denim

Схожі новини
22 Березня ‘21
Раціональне споживання: як робити покупки без шкоди для гаманця і планети
Спонтанні покупки, fast fashion, одяг низької якості, трендові речі на один раз - все це призводить до скупчення речей в гардеробі, а слідом і на планеті.Індустрія моди приносить чимало проблем еколог
Читати