Що таке усвідомлене споживання - модний лікнеп
Не купувати зайве, вибирати якісне, відмовитися від імпульсивних покупок, бути дбайливою до планети. Якщо ти дотримуєшся цих правил, значить автоматично дотримуєшся усвідомленого споживання і отримуєш кілька плюсиков в карму. Пропонуємо розібратися, чому це важливо, потрібно і нескладно.
Як перейти на світлу сторону усвідомленого споживання?
- Вибирай якість, а не кількість. Так ти зможеш довше носити одяг, не виробляти багато сміття і піклуватися про себе та планету.
- Чи не викидай одяг, який може жити довше. Кращий варіант - подарувати, продати або передати тим, кому вона ще може стати в нагоді.
- Спробуй сортувати сміття. Перебудуватися складно, але результат того вартий. Ти зможеш більш дбайливо ставитися до покупок, не викидати зайве і піклуватися про навколишнє середовище.
- Заощаджуй електрику і воду. Це не відноситься до моди, але це одне із золотих правил усвідомленого споживання, з якого можеш почати шлях до усвідомленості.
- Не купуй зайве. Стосується всіх видів покупок: від продуктів харчування до ще однієї пари взуття чи одягу.
Сьогодні розберемося детальніше, в чому суть усвідомленого споживання, етичних брендів і турботи про власний гардероб і планету в цілому.
Що таке усвідомлене споживання?
Багато речей ми робимо на автоматі. Беремо зайвий поліетиленовий пакет в супермаркеті, викидаємо пластикові пляшки в загальний контейнер зі сміттям, купуємо чергову блузку, тому що "по знижці" і не замислюємося, що незабаром вона відправиться до тієї самої пластикової пляшки.
Є й інший підхід. Коли дбайливо підбираєш одяг, не йдеш на поводу у швидкої моди, сортуєш сміття і в цілому відмовляєшся від необдуманих (читай: непотрібних) покупок. Усвідомлене споживання - це турбота про себе, про навколишнє середовище та планету.
Так як же стати усвідомленою людиною без шкоди власним бажанням і потребам, при цьому зберегти ресурси планети?

7 кроків до усвідомленого споживання
1. Усвідомлене або етичне споживання стає не просто трендом, а необхідністю. У світі, де тенденції змінюються зі швидкістю світла, є ризик завантажити гардероб (надалі і цілу планету) непотрібними речами. Щоб цього не сталося, потрібно підходити до шопінгу усвідомлено.
2. Етичне споживання - це не про відмову від задоволень і радості від покупок. Це про правильний підхід до вибору одягу, продуктів харчування та інших необхідних речей. Як це зробити, розповідаємо нижче.
3. Відмовся від поліетиленових пакетів. І подружися з шопером. По-перше, це красиво. По-друге, з турботою про навколишнє середовище. Часом життя пакету з супермаркету триває 1 хвилину (взяти круасан - з'їсти - викинути пакет). Але потім тривалість його життя на звалищі досягає десятків років.
4. Підтримуй локальні бренди. Чим менше відстань між виробником і споживачем, тим простіше дізнатися, в яких умовах виробляються товари. Це стосується не тільки продуктів харчування, а й одягу. Так що тенденція Made in Ukraine - просто one love.
5. Складай список покупок. Є вічні вішлісти, в яких найбажаніші речі. А є спонтанні покупки, які вриваються в повсякденне життя і порушують фінансові плани. Щоб цього не сталося, відмовся від імпульсивних покупок і не збирай кошика покупок в поганому настрої або в день відправки зарплати на карту.
6. Етичний бренд - твій кращий друг. Вибираючи, де купити нові джинси, плаття або косметику, не забувай враховувати історію марки. Етичний бренд - це бренд, який дбайливо використовує ресурси планети, що не тестує на тваринах, економить ресурси, дбайливо ставиться до людської праці. Якщо біля всіх пунктів стоять галочки, тоді сміливо можна подружитися з компанією.
7. Давай другий шанс одягу. Барахолки, вінтажні магазини, часом і секонд хенди - можливість знайти круті речі за приємною ціною. Плюс ти зробиш добру справу і подаруєш друге життя одягу.
Бути свідомим нескладно, а дуже навіть приємно. Просто спробуй і вже не зможеш зупинитися.
Катерина Ліпчина, fan of denim